Start Pomoc on-line Mapa serwisu ZalogujSkontkatuj się

Etapy tworzenia strony WWW

Czas realizacji: zazwyczaj 2-4 tygodni
Tworzenie strony WWW odbywa się zazwyczaj w kilku etapach. Poniższa lista jest uniwersalna niemal dla wszystkich twóców stron WWW (osób/firm które tworzą strony WWW).

 1. Nawiązanie współpracy
  Jeśli jesteś zainteresowany zbudowaniem nowej lub udoskonalenie istniejącej strony WWW ważne jest poznać co najmniej 2-3 wykonawców celem porównania możliwości każdego z nich. Na lokalnym rynku funkcjonuje zazwyczaj kilka firm. Aby je wyszukać możesz skorzystać z Google, wpisując np. strony WWW tarnów 
  Wiele osób może zastanawiać się dlaczego warto skorzystać z oferty lokalnej firmy, skoro Internet umożliwia zamówienie usługi w firmie, która znajduje się np. w innym mieście.  Jeśli firmy lokalne są drogie to ma to sens, ale przy porównywalnej cenie osobisty kontakt z wykonawcą ma przewagę.
 2. Spotkanie wstępne z ofertą
  Rozmowa telefoniczna to za mało. Aby wybrać solidnego wykonawcę musisz poznać szczegóły oferty jego atuty. Umów się na 15 minutowe spotkanie w miejscu wybranym przez Ciebie (biurze, domu, czy kawiarni) i zapytaj o ostanio wykonane projekty, ceny i termin realizacji.
  Przygotuj się! Zastanów się wcześniej ile środków chciałbyś przeznaczyć na wykonanie strony WWW, przeglądnij strony konkurecnji i zastanów się, co Ci się w nich podoba. Pomyśl o Twojej idealnej stronie WWW.
 3. Podjęcie decyzji o wyborze wykonawcy i przekazanie wstępnych materiałów
  Czeka Cię decyzja o wyborze wykonawcy. W zależoności od preferencji zleceniodawcy kierują się ceną lub kompetencjami i jakością. Podczas pierszego spotaknia otrzymasz bardziej szczegółowe informacje o ofercie. Niektórzy z wykonawców bedą chcieli podpisać umowę. W dzisiejszycz czasach możesz spodziewać się również prośby o zaliczkę.
  Ważne! Pamiętaj teraz ustalić budżet i zakres prac.
 4. Prezentacja projektu graficznego i przekazanie dalszych materiałów.
  Zazwyczaj po tygodniu otrzymasz projekt graficzny serwisu w postaci obrazka. Jeśli zaproponowany wygląd strony jest w porzadku projekt graficzny zostanie zrealizowany. Jeśli masz jakieś uwagi co do zaproponowanego wyglądu strony to musisz je przekazać na tym etapie. Nawet drobna zmiana wyglądu gotowej strony jest dużo bardziej kosztowna niż zmiana w projekcie przed realizacją.
 5. Zakończenie budowy strony i publikacja w Internecie
 6. Finalizacja